Ukrayna Öğrenci Vizesi

Ukrayna öğrenci vizesi alması gereken kişiler Ukrayna’da üniversite, yüksek lisans, doktora gibi eğitim görecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencileridir ve  Ukrayna öğrenci vizesi başvuru yapmaları şarttır.. Başvuru yapacak öğrencilerin belirli belgelere sahip olmaları gerekmektedir. Ukrayna öğrenci vizesi, D tipi vize olarak adlandırılır. D tipi vize sizin eğitim için Ukrayna’ya ilk gidişinizde alınır. Diğer gidişlerinizde (Oturum izni – Postvitka alındı ise) vizeye gerek yoktur.

Ukrayna Öğrenci Vizesi İşlemleri

Ukrayna başkonsolosluğu tarafından verilen D tipi vizelere öğrenci vizesi denmektedir. Vize ile Ukrayna’da sağlayacağınız uzun süreli konaklama (3 ay ve üstü) için zorunludur. Eğitim görecek tüm öğrenciler uzun konaklama sağlayacakları için bu vizeyi sağlamaları şarttır. Merkür eğitim olarak, Ukrayna vize başvurusu ve süreci konusunda sizlere güvenilir ve çok uygun fiyatlara danışmanlık sağlamaktayız. Uygun ve hızlı öğrenci vize başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçin. Lise mezunu olan tüm öğrenci adayları Ukrayna’da rahatlıkla istedikleri bölümde eğitim ve istedikleri üniversitelerde eğitim hakkına sahipler. Bu konuda daha detaylı bilgi için Ukrayna’da Üniversite Eğitimi bilgisi alabilirsiniz.

Ukrayna Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Ukrayna öğrenci vizesi almak isteyen tüm öğrencilerin ilk olarak belirli evrakları sağlamaları gerekmektedir. Bu evraklar üniversite tarafından sağlanan üniversite davetiyesi, pasaport (en az 1 senelik), banka hesap cüzdanı (herhangi bir bankadan), 6 adet biyometrik fotoğraf ve özel sağlık sigortası (bizim tarafımızdan sağlanmaktadır). Belirtilen evrakların listesi aşağıda detaylı şekilde bulunmaktadır. Bu evrakları hazır olarak bulunduran öğrenci adayımız ikinci aşamaya geçerek artık başvuru yapmaya hazırdır.

Gerekli Evrakları

Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi sayfanın aşağısındadır.

 • Pasaport (En az 1 senelik)
 • Üniversite Davetiyesi
 • Banka Hesap Cüzdanı (Banka fark etmez)
 • 6 biyometrik Fotoğraf
 • Özel Sağlık Sigortası (Bizim tarafımızdan sağlanır)

Ukrayna Vize Örneği

Ukrayna Öğrenci Vizesi Örneği
 1. Vize’nin verilme yeri (Ukrayna konsolosluğu yeri)
 2. Vize Başlangıç Tarihi
 3. Vizenin Bitiş Tarihi
 4. Vize Numarası
 5. Vize Giriş-Çıkış Tipi
  • (1) – tek giriş ukrayna vizesi (bir giriş için geçerlidir).
  • (2) – çift girişli ukrayna vizesi (iki giriş için geçerlidir).
  • (m) – çoklu giriş ukrayna vizesi (son kullanma tarihine kadar geçerli)
 6. Vize Ti̇pi (Seyahat amacı)
 7. Soyadınız
 8. Adınız
 9. Pasaport Numaranız
 10. Cinsiyet
 11. Doğum Tarihi
 12. Vatandaşlık

Ukrayna Öğrenci Vizesi için Nereye Başvurmalıyım?

Ukrayna öğrenci vizesi için başvuru yapabileceğiniz iki farklı yol vardır. İlk olarak kendiniz tüm süreçleri yürütebilir ve konsoloslukla siz irtibat halinde kalabilirsiniz. Bu konuda süreç eğer siz bu yoldan hiç geçmediyseniz zor olacaktır. Ukrayna öğrenci vizesi başvurunuzu ilk olarak “Online Başvuru Ekranı” kullanarak online başvuru ve randevu alarak başlamalısınız. Bu ekran hakkında bilgi için yazımızı okumaya devam edin.

Ukrayna Öğrenci Vizesi Bireysel Başvuru

İlk olarak https://visa.mfa.gov.ua/ sitesine giriş yapıyoruz. Buraya giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkmaktadır. “Current nationality” yazan yer sizin mevcut vatandaşı olduğunuz ülke. Yani Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı iseniz, resimli anlatımda olduğu gibi “Turkey” seçeneğini seçin. “Main purpose of the journey” yazan yer sizin ziyaret sebebinizi sormaktadır. Ziyaret sebebimiz Öğrenci Vizesi almak olduğu için, “D-13 Study” seçeneğini seçiyoruz.  Ve öğrenci vizemiz seçeneğini seçtikten sonra 2 seçenek kalmaktadır. “Submit documents in country” yazan yer sizin vizenizi başvuracağınız ülkedir. Eğer başvurunuzu Türkiye’den yapacaksanız, Türkiyeyi seçmelisiniz. Bu sayfadaki son seçimimiz “Documents submitted to” başvuru yapacağınız yeri seçmek. İçeride başvuru yapabileceğiniz başvuru ofisleri ve konsolosluklar (Ankara, Antalya ve İstanbul) gibi seçenekler yer almaktadır. Bu seçeneklerden size uygun olanını seçmelisiniz.

Ukrayna Öğrenci Vizesi Başvurusu 1. Aşama

İkinci aşama ile sizlerden bir hesap açmanızı isteyebilir. Bunun için “Register” yazan yere tıklamanız yeterli olacaktır. Register yazan yere tıkladıktan sonra açılan sayfadan gerekli bilgileri doğru bir şekilde dolduruyoruz. Doldurduğumuz bilgiler ile üyelik işlemimizi tamamlıyoruz. Bu aşamada adınızı, soyadınızı, e-posta adresiniz ve diğer bilgileri doldurduktan sonra e-posta doğrulaması için bir mail gelecektir. Bu işlemden sonra üyeliğiniz açılacaktır. Açıldıktan sonraki işlemlerle devam ediyoruz.

Ukrayna Konsolosluğu Kayıt Olmak 2. Aşama

Kayıt işlemleri tamamlandıktan ve mail olarak gelen aktivasyon mailini doğruladıktan sonra işlemlere devam ediyoruz. Login bölümünden girişimizi yapıyoruz. Yaptığımız giriş sonrası karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelmektedir. Bu ekrandan “Fill in the application form” bölümünden tekrar ilk aşamadaki bilgileri girmeliyiz. Girdiğimiz bu bilgiler sonrası aşağıda yer alan tik işaretini “I have read and accept the above information” seçip işlemlere devam edebilirsiniz. Bu ekrandan alacağınız randevu tarihi ve saatinin ardından tüm evrakları seçtiğiniz başvuru merkezine teslim edip, ayrıca bu işlemlerde eksik evrak olmamasına önem göstermelisiniz. Unutmayın genellikle konsolosluklarda İngilizce kullanılmaktadır. İngilizce bilginiz yoksa mutlaka bu işlemleri bizim danışmanlığımız ile almanız sizin konsolosluğa gitmeden vizenizin evinize kargo ile gelmesini sağlayabiliriz. Randevu ile uğraşmadan, konsolosluklarda sıra beklemeden süreci tamamen rahatlıkla yürütmekten mutluluk duyarız. Aşağıdaki bölüm bizim danışmanlığımız ile alakalı bilgileri içermektedir.

Ukrayna Öğrenci Vizesi Danışmanlığı

Ukrayna vizesi işlemlerini bizim yapmamızı ve tüm aşamaları yönetmemizi isterseniz bu konuda 9 yıllık bir tecrübe ile yardımcı olabiliriz. Uygun fiyatlara sunduğumuz danışmanlık hizmetinin başlıca avantajları:

 • Konsolosluğa gitmeden sürecin başlaması ve tamamlanması,
 • Sıra beklemeden öğrenci vizenizi almanız,
 • Sağlık sigortaları, formlar ve tercümeler ile uğraşmazsınız,
 • En hızlı şekilde vizenizi alır ve zarar etmezsiniz,
 • Eksik evrak derdiniz olmaz, sorunsuz şekilde işlemler tamamlanır,
 • Tüm işlemler tarafımızdan yapılıp, vizeni çıkınca size kargo ile göndermemiz
 • ve daha birçok avantaj…

Bu kadar avantaj ile vize danışmanlığı almak isterseniz bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. Whatsapp üzerinden yazabilir, bizi arayabilirsiniz.

Ukrayna Öğrenci Vizesi Fiyatları

Vize Türü Giriş-Çıkış İşlemin Süresi Ücret
Öğrenci Vizesi (D-13) Çoklu Giriş 15 iş günü 185 USD (KDV hariç)
Ekspress Öğrenci Vizesi (D-13) Çoklu Giriş 7 iş günü 275 USD (KDV hariç)

Yukarıdaki rakamlara her şey dahildir (KDV hariçtir). Danışmanlık ücreti belirtilen rakamlara dahildir. Tüm vize sürecini bizim yürütmemiz durumunda tüm işlemler tarafımızca yapılıp siz yalnızca evrakları bize teslim etmeniz gerekmektedir. Kargo ücreti rakamlara dahil olup, kurye ile acil gönderilen evraklar müşteriye aittir.

Ukrayna Öğrenci Vizesi Harcı

Öğrenciler için zorunlu olan vize işlemi birkaç işlemden oluşmaktadır. İlk olarak yukarıda anlattığımız gibi bir randevu alarak sürece başlanır. Ardından bu işlem sonrasında eğer süreci bireysel (kendiniz) yapıyorsanız harç işlemlerine gelmektesiniz. Bu işlemde harç bedelleri tek girişli vize, çok girişli vize için 65$’dır. Bu ücretler danışmanlık ücretleri dahil değildir. Her şey dahil fiyat yukarıda tabloda belirtildiği gibidir. Eğer öğrenciler hızlı işlem talep ederlerse bu ücret 85$’dır. Belirttiğimiz gibi bu ücretler yukarıdaki listeye dahildir. Bu ücret bizden danışmanlık alan öğrencilerimiz için bizim tarafımızdan ödenir.

Ukrayna Seyahat Sigortası

Her öğrencinin mutlaka yaptırması gereken (bireysel başvuru yapıyorsa) bir işlemdir. Eğer bizim danışmanlığımız ile yapılıyorsa bu işlem bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Seyahat sigortası sizin seyahatte başınıza gelebilecek olumsuz durumlar için sizi koruyan bir sigortadır. Hastalık, kaza, ölüm gibi durumlarda maddi olarak sizi korumaktadır. Eğer seyahat esnasında hastalanırsanız sizin tüm masraflarınızı karşılar. Bu sigortanın yaptırılması zorunludur. Ortalama bir seyahat sigortası tutarı 100 TL ile 200 TL arasındadır. Daha uygun sigortalar bulunmasına rağmen siz yinede iyi sigorta şirketlerinden bunu yaptırmanız her duruma karşı sizi koruyacağını bilmeniz önemlidir. Bizden bu konuda danışmanlık almanız durumunda sizlere kaliteli ve sorunsuz sizi her daim koruyacak bir sigorta yaptırıyoruz.

En büyük karıştırılan sigorta türleri eğitim ve seyahat sigortalarıdır. Eğitim sigortanız ile seyahat sigortanız ayrıdır. Seyahat sigortası sizi sadece seyahat esnasında oluşabilecek olumsuzluklar üzerine korumaktadır.

Ukrayna Vizesi Ödeme

Ukrayna vize harç bedellerini FibaBanka yapılmaktadır. Fibabank şubelerine gidip, adınıza Ukrayna vizesi harç bedelini yatırabilirsiniz. Yatırdığınız bedel karşılığında bir evrak alıp, bunu başvuru yaptığınız konsolosluk veya birime teslim etmeniz gerekmektedir. Bu süreç bireysel başvurular içindir, bizden danışmanlık alan öğrenciler bu aşamayı yapmazlar. Bu aşama bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Unutulmaması gereken önemli bir noktada şudur, onay almadan Fibabankasına gitmeyin. İlk olarak konsolosluktan ya da vize ofisinden onay alın ardından ödemeyi gerçekleştirin. Ödemeler sadece FibaBankası şubelerinden gerçekleştirmektedir. Eğer gerekirse diye sizlere FibaBankası hesap numaralarını buraya ekliyoruz.

Fibabanka Nişantaşı Şubesi – Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu

Hesap Numarası: 10632582

IBAN Adresi: TR330010300000000010632582

Yabancılar için Ukrayna Vizesi

Türkiye vatandaşları Ukrayna’da kısa dönemli konaklamalar için vizeye tabii değildirler. Ancak Türkmenistan vatandaşları gibi birçok vatandaşlar Ukrayna’ya girebilmek için vize almak zorundalar. Yabancılar vize işlemleri eğer öğrenci ise Türk vatandaşları ile aynıdır. Öğrenci vizesi sürecinde ki tüm adımlar aynı şekilde yabancılar içinde Form doldurma, Randevu alma, Evrak teslimi, Harç ödeme gibi birçok işlem aynıdır.

Özellikle Türkmenistan vatandaşları Ukrayna vizesi konusunda ülkemizdeki konsolosluklar aracılığı ile birçok vize almaktalar. Bu sebeple Türkmenler için Ukrayna Vizesi konusunda verdiğimiz hizmet devam etmektedir. Ukrayna konsolosluğu ile yıllardır çalışmakta ve birçok yabancı vatandaşa Ukrayna vizesi almaktayız.

Ukrayna Vizesi için Gerekli Belgeler

Ukrayna vizesi için gerekli evraklar listesi aşağıdadır. Belgeleri bize kargo veya ofisimize gelip teslim edebilirsiniz. Bu konuda bizimle vize sürecine girecek öğrencilerimizin aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak teslimi önemlidir.

 • Pasaport (En az 1 senelik)
 • Üniversite Davetiyesi (Yok ise sağlanır)
 • Banka Hesap Cüzdanı (Banka fark etmez)
 • 6 biyometrik Fotoğraf
 • Özel Sağlık Sigortası (Bizim tarafımızdan sağlanır)

Bu evrakların hazırlanması durumunda bize telefon, whatsapp ve randevu alarak ofisimize gelebilirsiniz. Vize işlem süreciniz eksiksiz evrak olması durumunda 15 iş gününde sonlanmaktadır. Hızlı vizeler ise 7 iş gününde sonlanır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın. Sayfamız bilgi amaçlıdır. Ukrayna öğrenci vizesi hakkında detaylı bilgi almak için bize telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.[/vc_column_text]

Bir yanıt yazın

[/vc_column]
size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizde mühendislik veya havacılık bölümlerinde eğitim almak istiyorsanız, Dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Türkiye’de YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi
Güçlü olduğu bölümler:, Mühendislikler ve Havacılık
[/vc_row]