Harkov Üniversiteleri Eğitim ve Hazırlık

Harkov Üniversiteleri Eğitim ve Hazırlık

Yurtdışında eğitim her geçen gün daha yüksek bir değer ve daha yüksek bir popülerlik kazanmıştır. Gelecekteki kariyerlerinde başarı oranını yükseltmek ve yeni diller öğrenmek isteyen öğrenciler özellikle yurtdışında üniversite eğitimi almak için gerekli araştırmalar içerisine girmektedir. Üniversite eğitiminin gerek Türkiye, gerek Avrupa’da çok yüksek olması ile birçok öğrenci son 8-9 yıldır Ukrayna’da üniversite eğitimi tercihlerini artırıyorlar. Ukrayna hem coğrafi konumu olarak Avrupa’da yer alması, hem de eğitim ücretlerinin çok uygun olması ile tercih edilmektedir. Sınavsız üniversite eğitimi imkanı ile öğrenciler diledikleri bölümlerde eğitim görmekte ve geleceklerinde hayal ettikleri mesleğe kavuşmaktadır.

Özellikle Merkür Yurtdışı Eğitim sizlere Ukrayna’da eğitim konusunda birçok avantaj sunmaktayız. Herhangi bir danışmanlık ücreti alınmaması, öğrencilerimizin karşılanması, yerleşmesi gibi birçok konuda yıllardır hizmet vermekteyiz. Özellikle üniversite ve şehir merkezlerinde yer alan ofislerimiz ile öğrencilerimizin Ukrayna’da alacakları eğitim sürecinde tüm hizmeti ilgi ve alakayı öğrencilerimize kaliteli hizmetimizle yıllardır gerçekleştiriyoruz. Ukrayna’nın Harkov (Kharkiv) şehrinde yer alan merkezimiz. Harkov şehrinin güzelliği ve doğası ile hem eğitim hem de eğitim boyunca desteğimiz ile rahat bir süreç geçirmeniz için tüm gerekenleri yapmaktayız.

Harkov şehri Ukrayna’nın 2. büyük şehridir. Şehirde 40’ın üzerinde yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. Bir diğer adıyla “Eğitim Şehri” olarak bilinen Harkov şehri, öğrencilerimize Avrupa standartlarında bir eğitim ve Türkiye’de geçerli geçerli diploma imkanı sunmaktadır.

Harkov’da yer alana en iyi 7 üniversite (üstlerine tıklayarak resmi internet sitelerine ulaşabilirsiniz);

  1. Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi
  2. V.N Karazin Üniversitesi
  3. Harkov Ekonomi Üniversitesi
  4. Harkov Tıp Üniversitesi
  5. Harkov Eczacılık Üniversitesi
  6. Harkov Ulusal Politeknik Üniversitesi
  7. Harkov Ulusal Radyo Elektronik Üniversitesi
Harkov’da yer alan her üniversitenin kendi alanında kuvvetli olduğu bölümler mevcuttur. Bu bölümler kimi üniversite’de sayısal, kiminde sözel bölümler olabilmektedir. Örneğin Karazin Üniversitesinde sayısal bölümler yer almamaktadır (Bilgisayar mühendisliği ve Tıp bölümü dışında). Sayısal bölümleri Ukrayna’da genellikle Politeknik ve Havacılık üniversitesinde çok kuvvetlidir. Eğitiminizi sayısal bir bölümden okumak isteyen öğrencilerimiz genellikle bu üniversiteleri tercih etmektedirler.

Harkov Üniversite Hazırlık

Harkov’da eğitim gören öğrenciler ilk senelerini hazırlık eğitimi alarak geçirmektedir. Hazırlık süresince dil eğitimlerine ağırlık vermektedir. Ülkeye alışma, şehre adaptasyon süresinde hazırlık eğitiminde yapılan eğitim, faaliyet ve etkinliklerle öğrencilerimiz daha hızlı bir şekilde alışmaya başlamaktadır. Merkür Yurtdışı Eğitim olarak biz öğrencilerimizle ek etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin birbirleri ile beraber tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamaktayız. Hazırlık eğitimi 2 dönem olarak verilmektedir. 2 dönemlik hazırlık eğitiminin ilk dönemi sadece dil eğitimi olarak verilmektedir. İkinci dönemde ise eğitim seçtiğiniz alana göre matematik, fizik, kimya, anatomi ve geometri gibi derslere bölünmektedir.
Merkür Eğitim ile diğer şirketlerin karşılaştırılması infografik olarak inceleyebilirsiniz.
Ukrayna’da eğitim almayı düşünüyor ama dil bilmediğiniz için çekinmenize gerek yoktur. Çünkü sizleri karşılayacak ekibimiz Türkçe bilmektedir. Devamında eğitim boyunca üniversite öğretmenleri ve profesörleri sizlere sıfırdan dil eğitimi vermektedir. Alfabe ile başlayan sürecinizde süreç sonunda rahatlıkla konuşabilecek ve dil hakimiyetiniz artacaktır.

Harkov Üniversite Bölümleri

Hazırlık eğitiminizi bitirdiniz ve artık bölüm eğitimine geçiyorsunuz. Geçeceğiniz bölümü örnek olarak uçak mühendisliği olarak ele alalım. Harkov ulusal havacılık ve uzay üniversitesinde hazırlık eğitimi sonunda bölümünüzün tercihini danışmanınıza iletebilir ya da kararsız kalmanız durumunda sizinle beraber üniversiteleri gezip dilediğiniz bölümü tercih etmenizde uzman bir eğitimci ile karar verebilirsiniz. Bölüm eğitiminiz sizlere kariyeriniz için en önemli adımlardan biri olacağı için bu seçimi en doğru bir şekilde yapabilmek için talep etmeniz durumunda sizleri okuyan öğrenciler ve devamında profesörler ile tanıştırmaktayız.Öğrencilerimizin eğitim gördüğü Harkov üniversiteleri eğitim YÖK ve AB tarafından onaylıdır. Harkovda eğitim alacak öğrencilerin Avrupa birliğine kayıtlı bir üniversitede okuyacağını bilmesi çok büyük bir artı olacaktır.

Merkür Yurtdışı Eğitim Harkov Ofisi

Şirketimizin mevcut ofisi üniversitelerin içerisinde yer almaktadır. Üniversite içerisinde her zaman Türkçe bilen bir danışmana ulaşabilecek ve eğitiminize odaklanıp sorunlar ve sıkıntılar ile asla karşılaşmayacaksınız. Bizim için önemli olan konuların başında öğrencilerimizin bize ulaşabilmesi ve devamında süreç boyunca sorunsuz ve memnun bir şekilde devam etmeleri için Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay üniversitesi içerisinde ve Harkov şehrinin Sumska caddesi üzerinde ofislerimiz bulunmaktadır. Toplamda en çok öğrenci gönderen ve ödüllü bir eğitim şirketiyiz. Sumska caddesi üzerinde öğrenci yerleşim, karşılama ve ağırlama merkezimiz ile öğrencilerimizin tüm süreci ön planlaması yapılmaktadır. Üniversite içerisinde bulunan ofisimiz ise eğitim, kayıt, bürokratik işlemler ve oturma izni gibi işlemler yapılmaktadır.

Sonuç

Ukrayna eğitim için çok tercih edilen bir ülkedir. Öğrencilerin uygun eğitim alacakları, eğitim sonrası kariyerlerini ilerletebilecekleri bir eğitim sunmaktadır. Denklik konusunda sorun yaşamamaları için çalışacakları danışmanlık şirketinin iyi seçilmesi, sizi sadece kayıtta değil devamında da iyi bir şekilde bilgilendirmesi çok önemlidir. Biz Merkür eğitim olarak sizlere haftanın her günü hizmet vermekteyiz. Çünkü eğitim hataya gelmeyeceğinin bilincindeyiz. Denklik konusunda daha çok bilgi edinmek isterseniz lütfen buraya tıklayın ve denklik süreci ve detayları hakkında yazımızı okuyun. Tüm sorularınız için iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mutlu ve başarılı gelecekleri dileriz.

Bir yanıt yazın

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizde mühendislik veya havacılık bölümlerinde eğitim almak istiyorsanız, Dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Türkiye’de YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi
Güçlü olduğu bölümler:, Mühendislikler ve Havacılık