Ukrayna Yurt Konaklama

Ukrayna’da konaklama hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Tüm insanlar konfora ve rahata önem gösterir. Evden uzaklaştıkça konforumuz kaçar. Hatta bazen misafir olarak gittiğimiz evlerde bile konaklamak bize çile gibi gelmeye başlar. Bir an önce sabah olsun diye dakika hatta saniye saymaya başlarız. İşte aslında bende o insanlardan biriyim. Zor öyle başka yabancı yerlerde kalmak. İnsan evinin konforunu her yerde arıyor. Asıl konu şu, o konforu yakalamamız gerçekten mümkün değil mi?

Ukrayna’da Konaklama Hakkında Detaylı Bilgi

Ukrayna’da eğitim göreceğiniz üniversitenin seçimi kadar, konaklama seçimi de bir o kadar önemlidir. Konaklama eğitimden sonra gelen en önemli ve en dikkat edilen hususlardan biridir. Ukrayna’da konaklama olarak seçebileceğiniz birkaç seçenek bulunmaktadır. Birincisi yurt konaklamasıdır. Yurt konaklamaları her ne kadar öğrencilerimizi korkutsa da aslında korkulacak olan yurt odaları değil, yurtta kiminle kalacağınız dır. Yurt odaları üniversitelerimiz tarafından her sene tekrardan boyanır ve tadilatı yapılır.  Ukrayna Üniversite Eğitimi sırasında sunduğumuz tüm seçenekler aşağıdaki gibidir.

  • Standart Yurt Odaları:
    Standart yurt odaları 3 ile 4 kişiliktir. Konaklama için ayrıca bir ücret talep edilmez ve bu konaklama okul ücretine dahildir. Isınma, soğutma, internet ve sıcak duş gibi tüm ihtiyaçlar standarttır ve mevcuttur. Banyo ve tuvalet ortak alandır.
  • Özel Yurt Odaları (Görseldeki Oda):
    Özel yurt odalarında konaklama için ufak bir fiyat farkı okul ücretine eklenir. 2 kişilik odalarda konaklama sağlanır. Isınma, soğutma, internet ve sıcak duş gibi tüm ihtiyaçlar  mevcuttur.  Odalar, standart odalardan daha lüks olup konaklama konusunda daha üst seviyede bir konaklama sunulur. Standart yurt odalarıyla aynı binada ancak farklı katlarda bulunmaktadır. Banyo ve tuvalet sadece 3 oda için (6 kişi) özeldir.
  • Ev Kiralamak:
    Ukrayna’da üniversite eğitimi sırasında bazı öğrencilerimiz yurt tercihinin dışında ev kiralarını ve şartlarını öğrenmek istiyor. Harkov şehrinde ev kiraları ortalama ev kiraları 150$’dan başlar, 550$’a kadar gitmektedir. Evin lokasyonu, durumu ve evin büyüklüğü ev kiralarını çok etkilemektedir. 1+1 evler 150 dolar ile 300 dolar arasındadır. 2+1 evler 250 ile 350 dolar arasındadır. 3+1 ve daha büyük evler 400 ve üzerindedir. Ev kiralama konusunda sizlere tüm yardımı sağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizde mühendislik veya havacılık bölümlerinde eğitim almak istiyorsanız, Dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Türkiye’de YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi
Güçlü olduğu bölümler:, Mühendislikler ve Havacılık