Ukrayna Üniversite Tercihi

Yurt dışında eğitim için araştırmanıza başladınız ve Ukrayna üniversite tercihi süreci karşınıza çıktı. Fiyatları uygun, şartları güzel peki ya sonrası? İşte bu yazımızda sonrası hakkında en doğru tercih yapmanız için sizlere bilgi vereceğiz. Üniversite eğitimi hayatın en gerçek başlangıç noktalarından biri. Artık genel eğitimden ziyade olmak istediğiniz kişi gibi eğitim alıyorsunuz. Özellikle ilgi alanlarınıza, sosyal alanlarınıza hatta sizle aynı düşünen birçok kişi ile aynı ortamda bulunuyorsunuz. İşte bu yüzden en kaliteli ve en uzun dostluklar üniversitede kuruluyor. Eğitim hayatınızın dönüm noktası sayılacak bu döneme girmeden önce kendinizden emin olmanız ve kesinlikle istediğiniz bölüm tercihini yapmanız çok önemlidir. Kendinize sormanız gereken bazı sorular olacaktır. Kendinizden emin değilseniz mutlaka gbu sorulardan emin olmak için başka görüşler alabilir, üniversiteleri dolaşabilir ya da ailenizle bu konu üzerine uzun uzun konuşabilirsiniz. Size en doğru bilgiyi, bu işte uzman kişiler verecektir. Bizim ücretsiz eğitim danışmanlığı bölümümüzden bu konuda her zaman destek alabilir ve Ukrayna’da bulunan anlaşmalı 14 üniversitelerimiz hakkında en doğru bilgiyi edinebilirsiniz. Ukrayna üniversite tercihi hakkında tüm sorularınız için bize iletişimden ulaşabilirsiniz.

Doğru Tercih, Mutlu Öğrenci

Size ilk olarak kendinize şu soruları sormanızı istiyoruz, “Gerçekten aklımdaki bu bölümleri okurken mutlu olabilecek miyim?” ya da “Bu bölümü okurken key alabilecek miyim?” çünkü sadece okumak ile bitecek bir durum değil, tüm hayatınız boyunca bu konuda çalışacak ve bu konuda emek sarf edeceksiniz. Yani ilerde mutsuz bir iş ile mutlu bir işe sahip olmanın anahtarı sizin elinizde. İkinci olarak bütün aklınızdaki okumak istediğiniz bölümleri bir kağıda yazın. En çok istedikleriniz üstte, en az işstediğiniz aşağıya doğru sıralayın. Her bölümün yanına bir çizgi çizin ve zorluk derecesine göre hepsine 10 üzerinden puan verin. Şimdi bir bakın, hangisi size daha gerçekçi geliyor, hangisi size daha uzak olan bölümler. Bunların içerisinden en gerçekçi olanları seçin ve kendinize zaman ayırın düşünün, bu bölümlerin ders programlarını bulun. Sayısal ya da sözel bölümler olsun fark etmez tüm bölümlerin ders programına birkaç arama ile ulaşabiliyorsunuz.

İstediğiniz Bölümü Okumanın En Kolay ve En Uygun Yolu

Bundan sonra gerçekten istediğiniz bir bölüm var ancak o bölüme girmesi çok zor veya o bölümün puanları sizin yaptığınız puanlardan çok yüksek geliyor. İşte bu durumda biz devreye giriyoruz. Okumak istediğiniz tüm bölümlere sınavsız girme imkanınız var. Ukrayna’da anlaşmalı 13 üniversitemiz ve sınavsız girebileceğiniz 1000’e aşkın bölüm ile istediğiniz mesleğe kavuşmanın en kolay yolu olarak sizlere her zaman destek vermeye hazırız. Ukrayna’da eğitim kalitesi Avrupa standartlarında olması ve anlaşmalı tüm üniversitelerimizin Türkiye’de YÖK tarafından denkliğe sahip olması çok büyük avantajlarımızdan biridir. En uygun fiyat garantisi ile sizde Ukrayna’da üniversite eğitiminizi rahatlıkla alabilir ve konaklamanızdan tüm sosyal ihtiyaçlarınıza kadar desteğimiz ile eğitiminizi alırken rahat edebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz tüm üniversiteler, Harkov şehrindedir. Kendi ofisimiz ve temsilcilerimiz ile oluşabilecek tüm sorunlar ve ihtiyaçlarınızda 7 gün destek yanınızda olacaktır. Eğitim dili İngilizce ve Rusça dır. Hiç dil bilmeseniz dahi hazırlık sınıfı ile dilinizi 1 senede üniversite bünyesinde geliştirdikten hemen sonra bölümünüze geçebilirsiniz. Tüm fiyatlar ve bölüm listesi için buraya tıklayın.

Üniversite tercihiniz süresinde araştırma yapmanız çok önemlidir. İstemediğiniz bir bölümü okurken başarısız olma olasılığınız çok yüksektir. Sonradan bölüm değiştirmek ve yeni bir bölüme adapte olmak çok daha zordur. Bu nedenle sizlere ücretsiz eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak için lütfen aşağıdaki formdan bize ulaşın. Sizlere en doğru Ukrayna üniversite tercihi için yardımcı olalım ve geleceğiniz konusunda sizlere tavsiyeler verelim.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizde mühendislik veya havacılık bölümlerinde eğitim almak istiyorsanız, Dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Türkiye’de YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi
Güçlü olduğu bölümler:, Mühendislikler ve Havacılık

Ücretsiz Eğitim Danışmanlığı

[contact-form-7 id=”1029″]

Bir yanıt yazın