Ukrayna Eğitim Süreci

Ukrayna’da üniversite eğitimi almaya karar verdiniz ancak aklınızda halen soru işaretleri ile kararsızlıklar arasında gidip geliyorsunuz. Haklı olarak süreç ve bu konuda yapılması gerekenler hakkında çok kararsız kalabilirsiniz. Özellikle üniversite tercihi, bölüm tercihi ve en önemlisi size bu yolda danışmanlık edecek firma tercihi. Anlaşmalı olduğumuz YÖK denkliğine sahip 14 üniversite ile sizlere hizmet vermekteyiz. Yalnızca Türkiye’de değil, Ukrayna’da eğitim hayatınız boyunca yanınızda oluyoruz. Ukrayna’da ki ofisimiz ve danışmanlarımız her zaman sizlere destek vermek ve tüm sorunlarınızı çözmek için varız.

Ukrayna’da üniversite eğitimi sürecini sizlere bir görseller ile anlatmamız en doğrusu olacaktır. Sizlere en basit ve en anlaşılan yollarla tüm süreç hakkında bilgi vermekten mutluluk duyuyoruz. Ukrayna’da üniversite bölüm tercihi yaptınız, ardından Ukrayna’da eğitim sürecinden ihtiyacınız olacak belli belgeler gerekmektedir. Bu belgelerin başında Pasaport (En az 3 senelik),Lise Diploması, Lise Transkript belgeleri ilk aşama için bize yeterli olmaktadır. Bu belgeler sizlerin davetiye belgenizin çıkması için gerekmektedir.

İlk Adım: Eğitim Davetiyesi için Gerekli Evraklar!

En az 3 senelik bir Pasaport

Ukrayna’da uzun dönemli kalacağınız için vize ve davetiye sürecinde pasaporta ihtiyaç duyacaksınız.

Lise Diploma

Lise diplomanız sürecin her anında gerekli bir belgedir.

Lise Transktirpt

Okuduğunuz liseden ya da online ortamdan alabileceğiniz tüm eğitim yılınızı kapsayan ders dökümüdür.

İlk adımda bize ihtiyacınız olan bu üç evrakın fotokopisini bizlere mail olarak göndermeniz gerekmektedir. Bu fotokopiler bize gönderildikten sonra sürece başlıyoruz ve Ukrayna ofisimiz ile davetiye çıkarılması için okulunuza kaydınız için başvuruda bulunuyoruz. Başvuru süreci ardından okul davetiye mektubunuzu tarafımıza teslim edip, Ukrayna ofisimiz tüm bu süreçleri takip edip sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tüm süreci yönetmektedir. Davetiye mektubunuz Ukrayna ofisimizden, Türkiye ofisimize ulaştıktan sonra artık okul kaydınız tamamlanmış ve okulda dilediğiniz bölümde kontenjan sahibi olmuş oluyorsunuz. Kısaca Ukrayna’da üniversite eğitimi için artık üniversitenizin öğrencisi oluyorsunuz. Bu sürecin ardından ikinci aşamaya geçiyoruz. Bu aşamada artık öğrenci vizeniz için çalışmalara başlıyoruz. Ukrayna ile Türkiye arasında  yapılan anlaşma sonucunda 2017 yılının başından beri iki ülke birbirlerine vize ve pasaport şartı olmadan seyahat edebiliyor. Ancak siz öğrenci olarak gideceğiniz ve uzun süreli ülke içerisinde bulunacağınız için öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Biz bu süreçte en başından sonuna dek süreci üstleniyoruz ve sizin vizenizi şirketimiz sizin adınıza çıkartmaktadır. Bu süreç çok kolay olarak çözülüyor ve bu konuda sizlerin almanız gereken birkaç evrak bulunmaktadır.

İkinci Adım: Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar!

En az 3 senelik bir Pasaport

Ukrayna’da uzun dönemli kalacağınız için vize ve davetiye sürecinde pasaporta ihtiyaç duyacaksınız.

Davetiye Mektubu

Üniversiteniz tarafından sizlere özel hazırlanan öğrenci davetiye mektubu.

Dolar Banka Hesabı

Vize için konsolosluğun talep ettiği evraklar arasında dolar banka hesabınız olması gerekmektedir.

Vekaletname

Tüm vize süreçlerini sizin adınıza yürütmemiz adına Ukrayna Konsolosluğu vekaletname talep etmektedir. Zorunlu değildir.

İlk olarak davetiyemizi ardından vizemizi hallettik. Şuanda artık vizemizin yaklaşık 10 gün içerisinde çıkmasını bekliyoruz. Vizemizin çıkmasının ardından üniversite eğitimi için gidişimiz hiçbir engel kalmamıştır. Sürecin en büyük kısmınız biz halletmekteyiz. Bu nedenle süreç sizler için çok basit ve çok kolay ilerlemektedir. Ukrayna’ya gidişinizde sizi hava limanında karşılamak, yurt veya eve yerleştirmek ve eğitim boyunca yanınızda olmak bizim görevimizdir. Sizlere en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunuyoruz. yalnızca kaydınızı yapıp sizleri orada bırakmıyor sizin tüm eğitim hayatınız boyunca sizlere destek oluyoruz. Bu konuda her an ve her zaman iletişim halinde kalıyoruz. Unutmayın Ukrayna eğitim kalitesi olarak ileri ve kaliteli bir eğitim vermektedir. Tüm dünya sıralamasında yer sahibi ve ayrıca AB standardında bir eğitim kalitesi sunmaktadır.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizde mühendislik veya havacılık bölümlerinde eğitim almak istiyorsanız, Dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Türkiye’de YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi
Güçlü olduğu bölümler:, Mühendislikler ve Havacılık

Ukrayna 2020 Yılında Avrupa Birliği Ülkesi Olacak!

Eğitim alacağınız ülkenin her yönüyle bilmeniz her yönüyle araştırmanız çok önemlidir. Ukrayna’da bulunacağınız yaklaşık 4 ile 5 sene içerisinde neredeyse o ülkenin bir vatandaşı gibi olacaksınız. Bu yüzden her yönü ile değerlendirmek çok önemlidir. Ukrayna eğitim konusunda Sovyet Birliği zamanından günümüze dek çok ün yapmıştır. Gerek projeleri, gerek eğitimde yaptıkları atılımlar ve ülkenin izlediği politika ile Avrupa Birliği üyeliği kabul edilmiştir. 2004 yılından bugüne yaptığı atılımlar ile 2020 yılında Ukrayna Avrupa Birliğinin tam üyesi olacaktır. Bunu en çok destekleyen ülkelerden biri komşu ülkesi Polonya’dır. Ukrayna’nın Avrupa Birliğine girmesinin eğitim açısından çok büyük önemi vardır. Bunlardan en önemlisi siz bir Avrupa Birliği ülkesinden mezun olacaksınız. Şuanda mevcut olarak bizim anlaşmalı olduğumuz 14 üniversite bulunmaktadır. Bu 14 üniversitenin tamamı YÖK denkliğine sahiptir. Ancak Ukrayna Avrupa Birliğine girdiği zaman, Ukrayna’da üniversite eğitimi sonunda alacağınız diploma tüm dünyada geçerli sayılacaktır.

Bir yanıt yazınBir yanıt yazın