Rusya Tıp Eğitimi

Rusya’da Tıp Eğitimi

Rusya, kaliteli tıp eğitimi ve dünya çapında tanınan üniversiteleri ile öğrenciler için popüler bir destinasyon olmuştur. Merkür Eğitim olarak, Rusya’da tıp eğitimi almak isteyen öğrencilere kapsamlı danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Hizmetlerimiz sayesinde, öğrenciler yüksek kaliteli eğitim alırken, YÖK (Yükseköğretim Kurulu) denkliği olan diplomalara sahip olurlar.

Neden Rusya’da Tıp Eğitimi?

  1. Kaliteli Eğitim: Rusya, dünya çapında tanınan ve saygın tıp fakültelerine sahiptir. Eğitim müfredatları, modern tıp bilimindeki son gelişmeleri ve teknolojileri içermektedir.
  2. Uygun Maliyetler: Batı ülkelerine kıyasla daha uygun eğitim ve yaşam maliyetleri ile kaliteli tıp eğitimi alabilirsiniz.
  3. Uluslararası Tanınma: Rusya’daki birçok tıp üniversitesi, uluslararası akreditasyonlara ve dünya sıralamalarında yüksek yerlere sahiptir.
  4. YÖK Denkliği: Merkür Eğitim aracılığıyla Rusya’da alacağınız tıp eğitimi, Türkiye’de YÖK tarafından denk sayılmaktadır. Bu sayede, Türkiye’de mesleğinizi icra edebilir ve kariyerinize burada devam edebilirsiniz.

Başlıca Üniversiteler

  1. Moskova Devlet Üniversitesi (MSU): Dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan MSU, tıp eğitimi alanında da önde gelen isimlerden biridir.
  2. Saint Petersburg Devlet Üniversitesi: Kaliteli eğitimi ve araştırma imkanları ile ünlü olan bu üniversite, tıp fakültesiyle de dikkat çekmektedir.
  3. Sechenov Moskova Tıp Üniversitesi: Rusya’nın ilk tıp üniversitesi olarak bilinen Sechenov, tıp eğitimi konusunda geniş bir yelpazede uzmanlık alanları sunmaktadır.
  4. Kazan Federal Üniversitesi: Tarihi ve modern tıp eğitimi ile bilinen Kazan Federal Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için cazip bir seçenektir.
  5. Novosibirsk Devlet Üniversitesi: Araştırma odaklı eğitim ve geniş laboratuvar imkanları ile tanınan bu üniversite, tıp eğitimi için ideal bir ortam sunar.

Eğitim Ücretleri

Rus ÜniversiteleriBölüm Ücreti /YıllıkKonaklama /AylıkMinimum Diploma Puanı
Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi6700$100$85
St.Petersburg Devlet Üniversitesi5700$60$80
Rusya Halkların Dostluk Üniversitesi7500$120$75
Kazan Federal Üniversitesi3600$10$75
Novosibirsk Devlet Üniversitesi6000$50$75
Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi2500$40$65
Kazan Devlet Tıp Üniversitesi5450$30$75
I.M. Sechenov Birinci Moskova Devlet Üniversitesi8500$125$85
Petersburg İlk Pavlov Devlet Tıp Üniversitesi4500$60$80

Eğitim Süreci

Rusya’da tıp eğitimi genellikle 6 yıl sürmektedir. Eğitim dili genellikle Rusça olsa da, İngilizce programlar da mevcuttur. Öğrenciler, eğitimleri boyunca hem teorik dersler hem de pratik stajlar yaparak kapsamlı bir tıp eğitimi alırlar.

Merkür Eğitim Hizmetleri

Merkür Eğitim olarak, öğrencilerimize Rusya’da tıp eğitimi sürecinde rehberlik ediyoruz. Başvuru işlemleri, üniversite yerleştirme, vize başvurusu, konaklama ve eğitim süresince danışmanlık hizmetlerimiz ile öğrencilerimizin yanındayız. Ayrıca, YÖK denkliği sürecinde de gerekli bilgilendirme ve destek hizmetlerimizi sunuyoruz.

Bir yanıt yazın

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizde mühendislik veya havacılık bölümlerinde eğitim almak istiyorsanız, Dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Türkiye’de YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi
Güçlü olduğu bölümler:, Mühendislikler ve Havacılık