Ukrayna’da Tıp Eğitimi

Son zamanlarda Ukrayna’da tıp eğitimi çok tercih edilmeye başlamıştır. Uygun fiyat ve sınavsız giriş olanakları ile tıp, eczacılık ve diş hekimliği gibi bölümlerde okumak isteyen adaylarımıza en uygun fiyat garantisi sunuyoruz. Doktor olmak insanlığın var oluşundan günümüze dek en saygı duyulan ve en popüler meslekler arasında yer almaktadır. Doktorlar insan hayatını kurtarmak ve insanları iyileştirmek için uzun yıllar eğitim alırlar ve aldıkları eğitimin iyi olması şarttır. Doktorluk eğitimi zor ve uzun soluklu bir eğitim programıdır. Ukrayna’da tıp eğitimi alabileceğiniz belli üniversiteler mevcuttur. Bu üniversitelerin başında Harkov TIP Üniversitesi ve Karazin Üniversitesi yer almaktadır. Türkiye’de YÖK denkliğine sahip bu üniversiteler, Ukrayna’nın en tanınan ve TIP konusunda en popüler ve başarılı üniversiteleridir. Bu üniversitelerde alacağınız tıp eğitimi süresi 6 yıldır. Bu süre sonunda mezun olup, Türkiye’de çalışabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir engel bulunmamaktadır. Tıp eğitiminin dışında eczacılık, diş hekimliği gibi bölümlerde de rahatlıkla okuyabilirsiniz.

  • Karazin Üniversitesi, Tıp fakültesi fiyatı 3850 dolardır. Bu fiyatın içerisine eğitim, konaklama, kayıt giderleri ve vergiler dahildir. İstenirse Rusça ve İngilizce olarak TIP eğitimini alabilirsiniz.
  • Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi, Tıp Fakültesi 4500 dolar Rusça, 4800 dolar İngilizce Tıp eğitimi ücretidir. Bu rakamlara eğitim, konaklama, vergiler ve tüm kayıt ücretleri dahildir.

Karazin Üniversitesi yabancı ağırlıklı bir üniversitedir. Tıp eğitimini yabancılara yönelik ayrı sınıflarda sunmaktadır. Bu sayede yabancılara özel bir eğitim verilir ve eğitim sonrası ülkelerine dönen yabancılar aldıkları eğitimi uygulamakta ve mesleklerini yapmakta sorun yaşamazlar. Karazin üniversitesi Dünya’nın en iyi ilk 500 üniversitesi içerisinde yer almaktadır. Türkiye’de ki ODTU ve Boğaziçi gibi güçlü üniversiteler ilk 500 içerisinde yer almamaktalar. Karazin üniversitesinin önemi ve gücünü bununla anlamak mümkün olacaktır.

Harkov Ulusal Tıp Üniversitesinde alacağınız eğitim Karazin üniversitesine göre daha zor olacaktır. Sebebi hocaları ve eğitim kadrosu daha çok beklenti ve daha güçlü öğrenciler yetiştirmeyi kendilerine yaklaşık 100 yıllık geçmişleri ile görev edinmişler. Üniversite Ukrayna’nın en kuvvetli tıp üniversitesidir. Tıp eğitimi olanakları verdikleri seminerler, klinik tıbba hazırlık çalışmaları ve zorlayıcı temel tıp dersleri ile bu üniversitede eğitim almak isterseniz hemen bizimle iletişim bölümünden iletişime geçin!

Ukrayna’da tıp eğitimi için kabul şartları nelerdir?

Tıp, diş hekimliği, eczacılık bölümleri kabul şartları yalnızca lise mezunu olmanızdır. Siz Ukrayna’da yabancı öğrenci konumunda olacaksınız. Ve Ukrayna yabancı öğrencilere herhangi bir sınav şartı aranmadan istedikleri üniversitede okuma olanağı sağlamaktadır. Aynı durum ülkemizde mevcuttur. Ülkemizde yabancı öğrenciler istedikleri bölümde okuma olanaklarına sahiptir. Lise mezunu ve Ukrayna’da eğitim almak istiyorsanız, hemen işlemlere başlayıp eylül ayında başlayacak tıp bölümümüze kayıt yaptırabilirsiniz.

Neden biz?

Size sunduğumuz birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajların başında Ukrayna’da sürekli sizin yanınızda olacak temsilcimiz. Ukrayna’da bulunan ofisimiz her zaman ulaşabileceğiniz Türkçe bilen çalışanlarımız ile 7/24 tüm sorularınız ve sorunlarınız için yalnız kalmayacaksınız. Ayrıca sunduğumuz en uygun fiyat politikası ile öğrencilerimizin geleceğine yatırım yapmak amacı ile çalışıyoruz. Deneyimli ekibimizin tecrübeleri ile size sunulan tüm bilgilerin doğruluğu ve sürecin şeffaflığı ile çalışmaktayız.

Konaklama ve Aylık Giderler

Ukrayna’da tıp eğitimi almak, sadece eğitimle bitecek bir durum değildir. Konaklama ve diğer tüm ihtiyaçlarınızı da düşünmeniz gerekmektedir. İşte burada devreye biz girmekteyiz. Sizin Ukrayna’da tıp eğitiminiz boyunca alışma sürecinde ve sonrasında tüm destek ve hizmeti size sağlamak için çalışıyoruz. Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında bilgi için buradaki Ukrayna’da Konaklama Seçenekleri ve Detayları yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Aylık giderler Ukrayna’da ortalama 350 ile 400 dolar arasındadır. Bu kişiden kişiye farklılık gösterebilir, daha düşük veya daha yüksek.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizde mühendislik veya havacılık bölümlerinde eğitim almak istiyorsanız, Dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Türkiye’de YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi
Güçlü olduğu bölümler:, Mühendislikler ve Havacılık

Bir yanıt yazın