ANLAŞMALI ÜNİVERSİTELERİMİZ

Ukrayna Anlaşmalı Üniversiteler

Ukrayna anlaşmalı üniversiteler  listemizin bir kısmı  aşağıda yer almaktadır. Ukrayna’da yer alan en iyi üniversiteler ile anlaşmalıyız. Ukrayna, Harkov şehrinde yer alan üniversitelerimizin tümünün YÖK denkliği bulunmaktadır. Aşağıdaki listeden tüm üniversitelerimize ulaşabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ukrayna’da ki Anlaşmalı Üniversitelerimizden Bazıları

Aşağıdaki listede yer alan tüm üniversitelerin direkt ve tek temsilcisiyiz. Bunun verdiği avantajların başında en uygun fiyat garantisi ve kaliteli hizmeti sunabiliriz. Eğitim hayatınız boyunca Ukrayna’da yanınızda oluyor ve tüm süreçte sizi yalnız bırakmıyoruz. Şirketimiz 2007 yılından günümüze hizmet vermekte olup, Ukrayna’da yer alan sadece en iyi ve denkliği olan üniversiteler ile çalışmaktadır.  Ukrayna eğitim detaylarını verdiğimiz yazımızı okumak için https://www.merkuregitim.com/ukrayna-egitim-rehberi-ve-universite-okumak/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kharkiv-National-Aerospace-University

Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi

Ağırlıklı olarak Mühendislik ve Teknik Bölümler, Türkiye'de YÖK denkliği vardır.
1930 yılında kurulan ve ülkenin en çok tanınan, tercih edilen üniversitelerinden biridir. Harkov ulusal havacılık ve uzay üniversitesi yoğunluklu olarak teknik bölümlerde ve mühendislik bölümlerinde hizmet vermektedir. Üniversitede 11.000 üzerinde öğrenci eğitim görmektedir. Üniversite Mühendislik Fakültesi, Uçak Fakültesi, Uçak Motoru Fakültesi, Uçak Sistemleri Fakültesi, Uzay Roketleri ve Sistemleri Fakültesi, Uçak Radyo Sistemleri Fakültesi, Yönetim ve Ekonomi Fakültesi ve İnsan Toplum Fakültesi yer almaktadır. Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay üniversitesi hakkında tüm detaylı bilgi bölümler ve fiyatlar hakkında aşağıdaki butona tıklayın!
Karazin_univer2_(3)

Harkov Ulusal V.N Karazin Üniversitesi

Sözel bölümlerin ağırlıklı olduğu üniversite, YÖK denkliğine sahiptir.
Ukrayna ve Avrupa'nın en prestijli üniversiteleri arasında bulunmaktadır. Dünya sıralamasında çok önemli yere sahip olan üniversite 1804 yılında kurulmuştur. Sözel bölümlerin (Hukuk, Psikoloji, Tercümanlık, Uluslararası İlişkilerr vb.) ağırlıklı olduğu bir üniversitedir. Bunun yanı sıra çok güçlü ve dünyaca tanınan TIP bölümüde yer almaktadır. 15,000 üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede, 1,595 eğitimci kadrosu yer almaktadır.
taras-scevchenko-universitesi

Kiev Taras Schevchenko Üniversitesi

Sağlık, Hukuk ve Sözel bölümler için sıkça tercih edilen üniversite, YÖK denkliğine sahiptir.
Ukrayna'nın başkenti Kiev şehrinde bulunan üniversite 15 Temmuz 1834 yılında kurulmuştur. Devlet üniversitesi olarak çok büyük başarılara imza atan üniversite, güçlü akademik kadrosu ile 14 fakülte ve 4 enstitü ile hizmet vermektedir. Uluslararası birçok öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite 20.000 üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.
igor-sikorsky-kiev-politeknik-universitesi-merkur-egitim

İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi

Üniversite teknik bilimler üzerine alanında çok bigi sahibi profesör ve akademisyenleri ev sahibi etmektedir. Mühendislik ve teknik sayısal bölümlerde Ukrayna'da kaliteli eğitim vermektedir.
1898 yılından günümüze öğrenci yetiştiren üniversite Ukrayna'nın en eski eğitim veren kurumlarından birisidir. Doğu Avrupa'nın en büyük teknik üniversiteleri arasında yer alan Kiev Politeknik Üniversitesi mekanik, mühendislik, sayısal, tarım ve daha birçok bölümde hizmet vermektedir.
simon-kuznets-kharkiv-national-university-of-economics

Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi

Ekonomi ve benzeri bölümlerin ağırlıklı olduğu üniversite, YÖK denkliğine sahiptir.
Ekonomi alanlarında Ukrayna'da tanınan bir üniversitedir. 1912'den günümüze hizmet veren üniversite, 9,972 öğrenciye eğitim vermektedir. 714 kişilik bir eğitimci kadrosuna sahiptir. Ekonomi alanlarında okumak veya benzeri iktisat, muhasebe, bankacılık, finans gibi bölümlerin okuma imkanı sunan çok değerli bir üniversitedir.
3749840

Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi

Dünya'nın en eski TIP üniversiteleri arasındadır. Tıp alanında öğrenci yetiştirmektedir. YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır.
1805 yılından günümüze hizmet vermekte olan ve tıp alanında dünyaca tanınan bir üniversitedir. Tıp alanında okumak isteyen öğrencilerimiz için gerek üniversite kalitesi, gerek uygun fiyatlı olması açısından kaçırılmayacak bir fırsattır. Toplamda 10,000 üzerinde öğrencisi bulunmaktadır. Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi toplamda 86 ülkeden gelen öğrencileri ile uluslararası bir üniversitedir.
20170817115728

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi

Eczacılık ve Laboratuvar bölümleri ile tanınan üniversite, Türkiye'de YÖK tarafından tanınmakta ve denkliği bulunmaktadır.
1805 yılında kurulan Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi uzun yıllardır, eczacılık ve farmasötik (eczacılığa ait) bölümlerde hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra kozmetik ve parfümeri bölümleri de üniversitede bulunmaktadır. Ukrayna'nın eczacılık konusunda lider üniversitesidir.
pic-N-A-National Technical University Kharkiv Polytechnical Institute

Harkov Ulusal Politeknik Üniversitesi

Mühendislik bölümleri'nin yanı sıra ekonomi, iktisat, hukuk bölümlerinin olduğu, Ukrayna'nın en büyük üniversitesidir. YÖK denkliği vardır.
1885 yılında kurulan Harkov Ulusal Politeknik Üniversitesi, 22.000 üzerinde öğrenci sayısı ile Ukrayna'nın en büyük üniversitesidir. Lisans, Yükseklisans ve Doktora bölümleri'nin bulunduğu üniversitede ayrıca yaz okulu ve dil okulu bulunmaktadır.
IMG_6358_31

Harkov Ulusal Radyo Elektronik Üniversitesi

Üniversitede mühendislik, tıp, iktisat ve insan bilimleri fakülteri gibi 9 fakülte bulunmaktadır. 9 fakülte ve 30 bölüm ile hizmet vermektedir. Türkiye'de YÖK denkliği bulunmaktadır.
Diğer adı khNURE olarakta anılan üniversite, 1930 yılında kurulmuştur. 12,000 üzerinde öğrenci üniversite bünyesinde eğitim görmektedir. Mühendislik bölümleri, Haberleşme ve Teleminikasyon bölümleri, Bİlim bölümleri'nin bulunduğu üniversite Ukrayna Kharkiv şehrinde bulunmaktadır.
28560f_8a91254d51154d538b6cbc97c4293c60

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Denizcilik üzerine kapsamlı bölümlere sahip olan üniversite, temel bilim ve modern teknoloji ile öğrenciler yetiştirmektedir. Bölüm olarak Seyrüsefer, Denizcilik Hukuku ve Elektronik Gemi sistemleri gibi birçok alanda eğitim vermektedir.
Üniversite 1944 yılında kurularak o zaman ki adı Odessa Denizcilik Üniversitesi olarak bilinmekteydi. 2002 yılında o günün başbakanı üniversitenin dünyaya ve Ukrayna'ya kattığı değerli çalışmalar neticesinde, üniversiteye ulusal statüsünü armağan etti. Bununla birlikte üniversite, Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi ismini aldı. Üniversite bünyesinde Gemicilik Fakültesi, Denizcilik ve Kara Su Yolları Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği ve Radyo Elektronik Fakültesi ve Deniz Hukuku Fakülteleri yer almaktadır. Ukrayna anlaşmalı üniversiteler yazımızın sonuna geldik detaylı bilgi almak için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.
ivan-franko-lviv-universitesi

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi

Üniversite 20 Ocak 1661'de başlatan ve aralıksız eğitim veren en eski üniversite unvanını taşımaktadır. Hukuk, filoloji, sağlık gibi ve aynı zamanda teknik fakülte ve bölümlere ev sahipliği yapmaktadır.
Tarih boyunca eğitimini kesintisiz devam ettiren en eski üniversite unvanını elde tutan Lviv Üniversitesi ya da resmi olarak Lviv İvan Franko Üniversitesi, Ukrayna'nın en kaliteli üniversite eğitimini veren ve Avrupa müfredatı işleyen üniversite unvanını taşımaktadır. 19.000 üzerinde öğrenci sayısı ile öğrencilerin eğitiminin başlangıcından mezuniyet sonrasına kadar destek vermektedir.
ukrayna-diger-universiteler

Diğer Üniversiteler

Ukrayna'da bulunan tüm üniversitelere en uygun fiyat garantisi ile siz öğrencilerimizi güvenli, kaliteli ve sorunsuz bir hizmet ile okumanız için çalışıyoruz.
Ukrayna'da sahip olduğumuz sabit ofislerimiz ile Ukrayna'nın en kaliteli üniversitelerinde ve Ukrayna'nın tüm şehirlerinde hizmet veriyoruz. Verdiğimiz hizmet ile öğrencilerin A'dan Z'ye kadar kapsamlı bir hizmet almasını sağlıyoruz. Lviv, Kiev, Harkov, Odessa, Zaporozhe, Kherson ve Sumy gibi daha birçok şehirde hizmet veriyoruz.
size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizde mühendislik veya havacılık bölümlerinde eğitim almak istiyorsanız, Dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Türkiye’de YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi
Güçlü olduğu bölümler:, Mühendislikler ve Havacılık

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?